Termodynamické meranie

Termodynamické merania identifikuje aj malé teplotné rozdiely dátového centra , na základe vynikajúcej teplotnej citlivosti, dokážeme presne detekovať miesta s vyššími teplotami

Termodynamické meranie dátového centra

Pomocou termokamery, ktorá identifikuje aj malé teplotné rozdiely na základe vynikajúcej teplotnej citlivosti a vďaka kombinácii infračervených a optických obrázkov dokážeme presne detekovať miesta s vyššími teplotami, čo pomáha pri návrhu riešenia na ich odstránenie.

Plne rádiometrická infračervená kamera je ideálny prostriedok na vyhľadávanie problémov pri presnom chladení dátového centra. Technológia kamery okrem infračervenej snímky súčasne zaznamenáva aj digitálny obraz a tieto obrazy nechá splynúť dohromady, čím výrazne zjednodušuje analýzu infračervených snímok. Poskytuje jasné a ostré snímky nutné pre rýchle vyhľadanie problémov s chaldením dátového centra. Identifikuje aj malé teplotné rozdiely, ktoré môžu ukazovať na problémy pomocou vynikajúcej teplotnej citlivosti.

Systém CFD analýzy s kombináciou s termodynamickým meraním tvorí dnes najvýkonnejší a aj najdostupnejší prostriedok návrhu ideálneho spôsobu chladenia dátového centra, či už existujúceho alebo nového. Je len na užívateľoch dátového centra ako rýchlo sa budú chcieť začať zaujímať o reálny stav prostredia a podpornej infraštruktúry.