• Uptime institute symposium 2012 part 2

  Publish date: July 17 2012 Author: admin Categories: Blog, News 0 comments

  Click for details

  Jako členové Uptime Institute jsme se zůčastnili dalšího symposia Uptime Institutu, které se konalo ve dnech 14. – 17. května 2012 v centru IDC komunity – Silicon Valley, Santa Clara v překrásném prostředí Santa Clara Convention Center. Název pro letošní symposium byl zvolen Digital Infrastrucutre Convergence. Pod tímto názvem se skrývá soubor akcí, které by měli vést k tomu, aby se mezi IT oddělením a správou bodov vytvořil most společného jazka a metodiky přístupu k provozu IT. IT oddělení musí být její součástí ne jen z pohledu předávání požadavků na facility, ale také přímé odpovědnosti za provz datových center a jejich efektivitu.

  Program konferecne byl rozdělen do několika dnů, kdy ty obsahově nejdůležitější a pro celou komunitu IT společné přednášky probíhly v hlavním sále. V mezičase probíhaly paralelní přednášky nebo panelové diskuze úzce zaměřené na specializace, takže každý si mohl sestavit individuální program podle svého zájmu a preferencí. Užitečnou novinkou byla aplikace pro chytré telefony a tablety umožňující vlastní plánování a přehled o všech přednáškách, přednášejících a případných změnách programu.

  Po celou dobu sympozia byla otevřena výstavka zaměřená především na modulární datové centra. Tento prvek byl také jedním z hlavních live motivů většiny přednášejících. Bylo to především o chápaní modularity jako o způsobu na snížení nákladů a doby výstavby, ne nutně vložení DC do kontejneru, ale především využití hotových pre-fabricated modulů pro jejich rychlou implementaci.

  Zajímavým prvkem pak bylo vystoupení člen GREENPEACE v závěru prvního dne. IT je v hledáčku ekologických organizací z více důvodů, ale rozbor jeho vstoupení vyžaduje samostatný článek.

  Systeming se vícekrát za rok zúčastňuje konferenci o Datových Centrech s cílem zlepšení informovanosti o novinkách a trendech v této oblasti.

  Martin Puš, Konzultant

  Více informací naleznete na: http://symposium.uptimeinstitute.com/

  Top
Top